Apdares materiāli

VitalHouses koka mājas ikona priede.

Koka apdares materiāli, pateicoties to augstajai kvalitātei un vizuālajām īpašībām, aizvien biežāk tiek izmantoti fasādes un iekšdarbu apdarei. Arvien plašāku kokmateriālu izmantošanu interjerā un eksterjerā sekmē ne tikai daudzveidīgas apdares risinājumu iespējas, bet arī pieaugošais pieprasījums pēc dabiskiem, dabai draudzīgiem apdares materiāliem. VitalHouses piedāvā individuālu apdares materiālu izgatavošanu pēc pasūtījuma – dedzināta koka, Sibīrijas lapegles un priedes apdares dēļus, paneļus un terases dēļus.

VitalHouses apdares materiāli

VitalHouses dedzinātais koks tiek iegūts ar īpašu apstrādes metodi, ievērojot japāņu Shou Sugi Ban / Yakisugi tehnoloģijas pamatprincipus, kas kokam piešķir neatkārtojamu izskatu un uzlabo tā īpašības. Koksnes apdedzināšanas tehnoloģijas jau gadsimtiem ilgi pasaulē tiek izmantotas lai saglabātu koksnes labās īpašības, vienlaikus aizsargājot to no puvuma un insektiem, kas tiek panākts pārogļojot koksnes ārējās kārtas.
Apstrādes laikā koksne bez skābekļa piekļuves tiek uzkarsēta līdz 275 grādiem pēc Celsija, lai tādi koksnes komponenti kā darva sadegtu un veidotu dabīgu siltumizolācijas slāni. Lai sasniegtu vēlamo apdedzināšanas dziļumu, uguns ir jānodrošina noteiktā apjomā, kā arī pareizajā brīdī tā ir jānodzēš ar ūdeni. Pēc koksnes dedzināšanas tā tiek attīrīta un apstrādāta ar dabīgu eļļu. VitalHouses piedāvā apdedzināto koksni tonēt plašā krāsu spektrā - no pelēkā līdz sarkanam.
Dedzināta koksne, kas apstrādāta izmantojot Shou Sugi Ban / Yakisugi tehnoloģiju, ir pieprasīts apdares materiāls ne tikai estētisko, bet arī ekoloģisko apsvērumu dēļ, jo šādā veidā apstrādāta koksne pēc izmantošanas nonāk augsnē kā tīri organisks materiāls bez ķīmiskās apstrādes. Vēsturiski dedzināta koksne pārsvarā tikusi izmantota ārējai apdarei, taču mūsdienās dedzinātas koksnes apdares materiāli tiek izmantoti arī iekštelpu apdarē - piemēram, kā sienu segums vannas istabā un pirtīs, jo virsma ir izturīga pret mitrumu un pelējumu.

Lai uzzinātu vairāk par dedzinātas koksnes apdares materiāliem, sazinieties ar mums, rakstot uz e-pastu info@vital-houses.com

VitalHouses piedāvā plašu terases un apdares dēļu klāstu no Sibīrijas lapegles un priedes, ar iespēju īstenot arī nestandarta risinājumus. Gan lapegles, gan priedes terases dēļi ir lieliski piemēroti terašu, vasaras māju, nojumju un balkonu iekārtošanai, kā arī citu individuālu celtniecības projektu risinājumu īstenošanai. Lapegles terases dēļi, koksnes augsto izturības rādītāju un izteiksmīgās koka struktūras dēļ, ir plaši izmantoti terases segumu ierīkošanā, nodrošinot nemainīgu terases kvalitāti daudzu gadu garumā. Savukārt priedes terases dēļi ir cenas ziņā pieejamāks risinājums terases segumu ieklāšanai, kas, koksnes augstās mitruma un temperatūras izturības dēļ, kalpos gadiem.

Lai uzzinātu vairāk par lapegles un priedes terases un apdares dēļiem, sazinieties ar mums, rakstot uz e-pastu info@vital-houses.com

Līdzās koka māju celtniecībai, kā arī lapegles un priedes terases un apdares dēļu ražošanai, VitalHouses klientiem piedāvā arī citu apdares materiālu un koka konstrukciju ražošanu, piemēram, durvis, trepes, grīdas dēļus un individuālus apdares materiālu risinājumus pēc pasūtījuma.

Lai uzzinātu vairāk par VitalHouses ražotajiem apdares materiāliem, sazinieties ar mums, rakstot uz e-pastu info@vital-houses.com

Dedzināta koka priekšrocības

  • Koks savu krāsu nemaina neatkarīgi no mājas vecuma

  • Veselībai un apkārtējai videi draudzīgs

  • Ugunsdrošs

  • Aizsardzība pret pelējumu un insektiem

  • Zemāka siltuma vadītspēja